Bluetooth davikliai (iBeacon ir Eddystone)

beacon_

Bluetooth davikliai (iBeacon ir Eddystone)

Vis labiau populiarėja bluetooth V4 pagrindu sukurti Ibeacon arba Eddystone bluetooth davikliai. Tam tikruose sprendimuose jie netgi išstumia NFC panaudojamą.  Pagrindinė šios įrangos idėja – nustatyti tam tikros įrangos buvimo vietą uždarose patalpose. Vis tik laikui bėgant panaudojimo sritys vis labiau plečiasi ir atrandama naujų panaudojimo būdų.

Pavyzdžiui,

– dauguma muziejų diegiasi Bluetooth V4 pagrindu pagrįstas gido sistemas, o ne senuosius “audio ragelius”;

– marketingo specialistai dairosi į šią technologiją norėdami panaudoti ją kaip reklamavimosi priemonę siunčiant pranešimus netoliese kokio nors objekto esantiems žmonėms su mobiliaisiais telefonais;

– prekybiniuose sandėliuose ibeacon pagalba yra matoma kaip dirba darbuotojai;

– vis dažniau ibeacon panaudojami kaip darbo laiko apskaitos priemonė;

– apsaugos įmonės ibeacon pasitelkia tuomet, kai reikia kontroliuoti po teritoriją patruliuojantį personalą.


Kas tai yra Ibeacon

Ibeacon technologinis sprendimas tapo įmanomas, kai buvo sukurtas bluetooth V4 standartas. Šis standartas pasižymi tuo, kad gali perduoti duomenis dideliu atstumu (iki 100 metrų) bei labai mažu energijos suvartojimu. Ir visa tai už patrauklią kainą.

Ibeacon ir Eddystone tai bluetooth V4 daviklis su baterija, kuris transliuoja žinutę apie save (iki 100 metrų atstumu) kas tam tikrą laiko tarpą, o kita įranga, turinti bluetooth V4 (pavyzdžiui, mobilus telefonas), gali  šią žinutę gauti.

Priklausomai nuo ibeacon modelio ir įrenginio konfigūracijos, daviklis, nekeičiant elemento, gali dirbti 1 ar net 5 metus.

Jeigu manote, kad Ibeacon gali padėti ir jūsų verslui, kreipkitės į mus: info@nfc.lt

 

 

-